T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Üsküdar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Haz

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Töreni

Haz

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün uhdesinde  yürütülen"Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor "projesinde gönüllü olarak yer alan öğretmen ve öğrencilerimiz proje  kapsamında buluştuğumuz ailelerimizle çeşitli faaliyetlerde bulunmuşlardır.  Aldıkları mesleki eğitim doğrultusunda projemize katkıda bulunan öğrencilerimize karne töreninde onur belgelerini  Okul Müdürümüz Seda Büyükol takdim etmiştir.

Ayrıca proje kapsamında Ramazan  dolayısıyla maddi imkanı kısıtlı öğrenci ailelerimize, öğretmen arkadaşlarımızın ve öğrencilerimizin dayanışmasıyla aynî ve nakdî yardım  tedarik edilmiştir.

Haz

Okulumuz Uygulama Anaokulu 6 Yaş grubu öğrencilerimizi ilkokula uğurladık.

Haz

Okulumuzda gelenek haline gelen İftar programımızı Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İshak ARSLAN´ın ve tüm okul personelimizin katılımıyla birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdik.

Haz

Okulumuzda 11/c Sınıfı Öğrencimiz Fadime Nur KABLAn; Mayıs Ayının En İyi Öğrencisi Öğrencisi, 9/B Sınıfı;  Mayıs Ayının En İyi Sınıfı,  Seçilmiştir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını okul bahçesinde coşkuyla kutladık. Tören hazırlığında görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

May

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenini  15/05/2018 Pazartesi günü okul bahçesinde gerçekleştirdik. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necip Fazıl ÖZBEN ve Üsküdar Belediye Başkan yardımcısı sayın Esat KALAY´ın katılımı ve velilerimizin yoğun ilgisiyle mezun öğrtrencilerimizi yeni hayatlarına uğurladık. 

May

10/A Sınıfı Öğrencimiz Sıla HARMAN; Ayın En İyi Öğrencisi Öğrencisi, 12/B Sınıfı;  Ayın En İyi Sınıfı, 11/K Sınıfı; Ayın Sorumluluk Bilincine Sahip sınıfı Seçilmiştir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

May

Üsküdar Gençlik Merkezi´nin düzenlemiş olduğu Ahde Vefa Yarışmasına bu yıl 180 grup 700 kişi katıldı. Okulumuz yarışmada Altıncılık derecesi aldı. 

Grafik ve Fotoğrafçılık Alan öğretmeni Semra İNCESU rehberliğinde yürütülen çalışmada okulumuzu başarı ile temsil eden Eda ÖZATA, Nurdan ÖZTÜRK, Dilara ÇOLAK, Nazlıcan KÜMEK, Zeynep ERDEN adlı öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarınnın devamını diliyoruz.

Yarışma Konularımız

1. Barbaros hayrettin Paşa Türbesi ve Sinan Paşa Camii Belgeseli

2. Esnafın yanında 5 saat boyunca çalışmak

3. Klasik Türk Cilt Atölyesini araştırmak ve bilgi edinmek. 

4. Sivil Toplum Kuruluşunda 10 saat çalışmak.

5. Fidan dikmek

Öğrencilerimiz bu beş görevi başarı ile gerçekleştirdi ve bu görevlerin klip ve fragmanlarını hazırladı.

May

Okulumuz Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı 10/G Sınıfı öğrencileri ders öğretmenleri Semra İNCESU ile birlikte sınav öncesi öğrencilere moral ve motivasyon olması amacıyla Polenezköy´de piknik yaptılar. 

May

Okulumuz Grafik ve Fotoğrafçılık alanı öğrencileri ders öğretmeni Semra İNCESU eşliğinde Akbank Sanat´a giderek hem Bülent Erkmen sergisini yakından takip etmiş oldular ve sanat ve tasarım arasındaki fark konulu Workshop´a katılarak atölye çalışması etkinliğpinde bulundular. 

May

Okulumuz Grafik ve Fotoğrafçılık alanı 10/ G sınıfı öğrencileri ders öğretmeni Semra İNCESU eşliğinde Temel Fotoğrafçılık dersini Beyoğlu İlçesi Tarlabaşı semtine giderek oradaki yaşamı yakından gözlemleyip, dikkatlerini çeken unsurları objektiflerine yansıtmaya çalıştılar ve çekilen fotoğraflarla okulumuzda GİRDAP isimli Fotoğraf sergisi hazırladılar. 

May

12. Sınıf Öğrencilerimiz mezuniyete ilk adımlarını Üsküdar Belediyesi´nin tahsis ettiği Valide Sultan Gemisi´nde aileleriyle birlikte attı. 

Bize bu imkanı sunan Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi TÜRKMEN´e okulumuz tüm personeli, velileri ve öğrencileri adına teşekkür ediyoruz.

Nis

Faruk Saraç Tasarım Meslektüksekokulu tarafından düzenlenen Türkiye Geneli 5. Liselerarası Moda Tasarımı Yarışmasında 11/F sınıf öğrencimiz Özge ELTER Türkiye Birincisi oldu. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Pınar GÖKLÜBERK ÖZLÜ, Moda Tasarımcısı Sayın Burak KAYNAR ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Program Başkanı Öğr. Gör. Hülya VATANSEVER´ in jüride olduğu değerlendirme sonucu kazanan ilk üç yarışmacı belirlendi. 

 

Yarışma Birincisi: Özge ELTER – Üsküdar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - İSTANBUL

Yarışma İkincisi: Hünkar ALİEVA – Osmangazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - BURSA

Yarışma Üçüncüsü: Yusuf Abdulkadir KELER – Şehitkamil Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi - GAZİANTEP

Yine aynı yarışmada 11/F sınıfı öğrencimiz Nezihe Dilara LAFÇI ve 12/E sınıfı öğrencimiz Demat ÇETİNKAYA mansiyon ödülü alarak okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.